Дома Фудбал Лига на шампиони „Барселона е целосно поинаква екипа без Меси“

„Барселона е целосно поинаква екипа без Меси“

Во Нион вчера се одржа извлекувањето на групите за новата сезона во Лигата на шампионите.

Сигурно дека не чека возбудлива сезона, а големо внимание привлекува групата во која се најдоа Барселона и Баерн Минхен.

По извлекувањето на групите своите очекувања ги изнесе Хасан Салихамиџиќ.

„Како фудбалер секогаш сакав да играм против најдобрите. Барса остана без Меси, иако сите сметаа дека такво нешто е невозможно. Барселона сега без Меси е една целосно поинаква екипа. Сепак, тие и без него имаат одлични играчи. Очекувам два добри натпревари“, изјави Салихамиџиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Кавани: После пресвртот на Барселона одев на психотерапија

Единсон Кавани призна дека имал сериозно психички проблеми по фамозниот пресврт на Барсело…