Дома Фудбал Барселона ги претстави специјалните дресови за „Ел Класико“ 📸

Барселона ги претстави специјалните дресови за „Ел Класико“ 📸


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Барселона денес ги претстави специјалните дресови за „Ел Класико“ на кои ќе стои логото на „МOTONAMI“ последниот албум на познатата каталонска пејачка Росалио.

Во соработката со „Спотифај“, Барселона вторпат сезонава ќе носи специјални дресови, претходно исто така против Реал Мадрид на 16-ти октомври Каталонците го носеа логото на познатиот рапер Дрејк.

Барселона и Реал Мадрид се среќаваат во недела од 21:00 часот, а Каталонците во натпреварот влегуваат со девет бода предност на врвот пред најголемиот ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…