Дома Топ вести Барса и Реал се „тепаат“ за новата бразилска ѕвезда

Барса и Реал се „тепаат“ за новата бразилска ѕвезда

Ендрик Филипе Мореира е новиот голем бразисли талент за кого експертите предвидуваат дека ќе биде нова голема фудбалска ѕвезда.

Станува збор за фудбалер на Палмеирас, кој има само 16 години кој неодамна дебитираше за првиот тим. Ендрик сепак го привлече вниманието на многу европски гиганти чии скаути ги следат неговите настапи.

Реал Мадрид прв застана во ред за неговиот потпис, а сега во трката се приклучи и Барселона, па не очекува „Ел Класико“ за неговиот потпис.

Споменатите клубови се спремни да го купат уште сега и да го остават на позајмица во Бразил додека не наполни 18 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Морати: Можев Халанд да го донесам во Интер

Гледајќи го како игра во дресот на Манчестер Сити сигурно дека секоја екипа би посакала да…