Дома Луд Спорт Балотели покажа среден прст и порача: Вие сте мафија🎥

Балотели покажа среден прст и порача: Вие сте мафија🎥

Марио Балотели преку профилот на „Инстаграм“ ја нападна Фудбалската федерација на Швајцарија откога неговиот тим Сион на последниот меч одигра 0:0 против Базел.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Контроверзниот Италијанец им покажа среден прст на навивачите на Базел, а потоа Фудбалската федерација на Швајцарија ја нарече мафија.

„До швајцарската Федерација. Не знам каква мафија сте вие, но верувајте дека фудбалери како мене не се гордеат што играат во лига во која владеат неправда и корупција. Фудбалот е нешто што сите мора да го сфатат сериозно. Ако судиите направат грешка, треба да платат за тоа“, истакна Балотели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Мачката Љубица е голем фан на Црвена Звезда, не пропушта ниту еден меч🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Српските медиуми…