Дома Фудбал Останато Балотели во свој стил: ПСЖ е како Генгамп

Балотели во свој стил: ПСЖ е како Генгамп

Контроверзниот италијански напаѓач, Марио Балотели во свој стил објасни зошто ПСЖ беше елиминиран уште во осминафиналето од Лигата на шампиони.

Балотели смета дека ПСЖ е само еден обичен француски тим, исто како Гингамп.

„Не знам зошто се прави толкава драма. ПСЖ е еден обичен тим од Франција и се на исто ново, да речеме како Генгамп“, изјави Балотели.

„Сезонава ги имам гледано само еднаш против Реал Мадрид. Тие заслужија да загубат. Срамно е да се види дека се елиминирани толку рано во ЛШ. Проблемот е што парите купуваат играчи, но не можат да купат тим“, заклучи Италијанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …