Дома Македонски спорт Мак ракомет „Балкан Хендбол“ прашува: Дали Лазаров на најдобар начин се прости од светската сцена? (ВИДЕО)

„Балкан Хендбол“ прашува: Дали Лазаров на најдобар начин се прости од светската сцена? (ВИДЕО)

lazarov

Македонската репрезентација не се прослави на Светското првенство во Данска и Германија каде што ја освоивме 15-тата позиција.

Иако Кире Лазаров повеќе не е дел од Мундијалот, нашиот капитен и понатаму знае да се најде во популарните ракометни сајтови.

Така сега популарниот „Балкан Хендбол“ прашува – Дали Кире на најубав можен начин за него се прости од светската сцена?

Лазаров го држи рекордот на најмногу постигнати голови на едно Светското првенство, на Мундијалот пред десет години во 2009 година постигна 92 погодоци и тој рекорд тешко дека ќе биде срушен во блиска иднина.

За крај овој турнир Лазаров постигна погодок од седум метри кој долго време ќе се врти на друштвените мрежи, а покрај тоа воодушеви и со потегот после голот кога се поздрави со противничкиот голман.

Текстот на „Балкан Хендбол“ можете да го погледнете – тука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Осми трипл-дабл за Јокиќ, Америка го дочека Зијон кој дебитираше спектакуларно! (ВИДЕО)

Деневер изгуби на гости од Хјустон со 121:015, Никола Јокиќ во поразот на неговиот тим сти…