Дома Македонски спорт Мак фудбал Бабунски се врати во Вардар!

Бабунски се врати во Вардар!

Старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона означи и школата на ФК Вардар, која вчера на теренот во Аеродром го имаше својот прв собир, на кој беа претставени луѓето кои ќе раководат со младинската школа, како и тренерите кои ќе работат со генерациите на Вардар.

*За нов координатор на школата е назначен Бобан Бабунски, за кој ова е враќање во клубот, додека Пепи Ѓоргиевски ќе има функција на скаут во школата, како и заменик координатор.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Познати се и тренерите кои ќе бидат задолжени за работа со младите екипи.

*Трајче Стојковски -генерација 2005 ( младинци)

*Mарјан Герасимовски -генерациија 2006 ( кадети)

*Марко Ѓорѓевиќ и Димо Мушу – генерација 2007 ( пионери)

*Влатко Колев – генерација 2008 ( помлади пионери)

*Илија Колевски – генерација 2009 ( повозрасни петлиња)

*Зоки Тасески – генерација 2010 ( помлади петлиња)

*Сашо Тодоровски – генерација 2011/2012/13 ( петлиња)

*Марко Ѓорѓевиќ – генерација 2014/15 ( петлиња)

*За работа со младите голмани ќе бидат задолжени Слободан Мутибариќ и Бојан Димковски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…