Дома Трансфер зона Атлетико го сака Кавани во јануари

Атлетико го сака Кавани во јануари

Раководството на Атлетико Мадрид има намера да го засили нападот во зимскиот преоден рок, а прва трансфер цел е напаѓачот на ПСЖ, Едисон Кавани.

„Јорганџиите“ имаат постигнато само 16 гола во првите 15 кола во Примера, притоа, Диего Коста поради повреда ќе мора да паузира уште неколку месеци.

Според „АС“ најголема желба на Симеоне е Едисон Кавани и сака да го донесе во својот тим во јануари.

Уругваецот е во последната сезона од договорот со ПСЖ каде го загуби местотио во стартниот тим од одличниот Едисон Кавани.

Кавани сигурно на крајот на сезоната ќе ја промени средината, па Атлетико сака да ја искористи таквата ситуација и да го донесе во Мадрид шест месеци порано.

Како алтернатива на Кавани, шпанските медиуми го посочуваат Родриго од Валенсија, но тој е многу поскап во моментов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 80 милиони за Кулибали

Изгледа дека Манчестер Јунајтед конечно тргна да ги решава своите дефанзивни проблеми. Сол…