Дома Трансфер зона Арсенал, Челзи или Манчестер Јунајтед? Каде ќе оди најбараниот Англичанец

Арсенал, Челзи или Манчестер Јунајтед? Каде ќе оди најбараниот Англичанец


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Даклан Рајс на лето сигирно ќе биде еден од најбараните фудбалери во Премиер лигата, бидејќи играчот одлучи да ја промени средината.

Рајс важи за еден од најбараните англиски фудбалери, клубовите од Манчестер, Челзи и Арсенал покажуваат интерес, а тој сигурно ќе го напушти Вест Хем на лето.

24-годишниот играч за врска одби да го продолжи договорот со Вест Хем, па „чеканите“ ќе мора да го продадат на лето, а за неговата слобода бараат 100 милиони евра.

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал, Челзи и Манчестер Јунајтед ќе ја водат главната битка за неговиот потпис на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Mбапе стави крај на сите шпекулации – кажа каде сака да игра!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Килијан Мбап…