Дома Топ вести Арсенал тргнува по ѕвездата на Лајпциг

Арсенал тргнува по ѕвездата на Лајпциг

Шпанскиот тренер Микел Артета во зимскиот проден рок сака да ангажира талентиран фудбалер во нападот, а изборот паднал на фантастичниот Бенџамин Шешко од Лајпциг.

Овој 20-годишен напаѓач привлече големо внимание на неколку гиганти, а на Островот го нарекуваат „новиот Халанд“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Шешко би бил решение за нападот на Арсенал во следните години, а Лајпциг за неговите услуги бара 50 милиони евра.

Напаѓачот оваа сезона одигра 16 натпревари за „биковите“ и постигна седум голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед пронајде засилување во Интер, ќе понуди 40 милиони евра

Според пишувањето на островските медиуми, Манчестер Јунајтед почнал да работи на трансферо…