Дома Топ вести Арсенал тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

Арсенал тргнува по ѕвездата на Баерн Минхен

Џошуа Кимих на лето може да го напушти Баерн Минхен и да се пресели во Премиер лигата, пренесуваат медиумите на Островот.

Германскиот репрезентативец не е задоволен од статусот што го има во клубот, самиот најави дека сака да го напушти Минхен.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кимих е заинтересиран за нова авантура, а преферира кариерата да ја продолжи во Премиер лигата каде интерес за него покажуваат неколку клубови.

Најсилен е интересот на Арсенал, кој веќе стапил во контакт со неговиот агент и му нуди тригодишен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …