Дома Трансфер зона Арсенал спрема засилување од 100 милиони евра?

Арсенал спрема засилување од 100 милиони евра?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал во наредните денови ќе се обиде да го ангажира Деклан Рајс од Вест Хем, пренесува британското издание „Football365“. Предлогот наводно доаѓа од раководството на клубот, а го поддржал и менаџерот Микел Артета.

Пред Нова година се најавуваше дека за 23-годишниот репрезентативец на Англија е заинтересиран и лондонски Челзи, но сега ситуацијата е малку поинаква.

Рајс наскоро ќе го напушти Вест Хем, бидејќи и самиот призна дека сака да игра во најсилните европски клупски натпреварувања.

На Вест Хем сезонава не му оди како што се очекуваше и „чеканите“ се наоѓаат во долниот дел од табелата во Премиер лигата.

Но, Рајс исто така има договор со Вест Хем до 2024 година. „Чеканите“ не сакаат да се откажат од неговите услуги за сума пониска од 100 милиони евра.

Арсенал според пишувањето на медиумите е спремен да ја плати таа сума. Останува да видиме дали ваква голема „операција“ „топџиите“ се спремни да изведат во јануари или ќе почекаме до летниот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…