Дома Трансфер зона Арсенал носи засилување за титула

Арсенал носи засилување за титула

Арсенал сака додатно да го засили тимот во зимскиот предоден рок, а приоритет за тренерот Артета е квалитетен играч за врска.

Англиските медиуми пренесуваат дека најголема желба на „топџиите“ е Мартин Зубименди од Реал Сосиедад.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Арсенал сака да создаде моќен среден ред со Деклан Рајс и Зубименди, кои би биле од големо значење и за иднината на тимот.

Зубименди е голема желба на Барселона и Манчестер Јунајтед, но Арсенал е спремен да ја победи конкуренцијата и работи на трансферот.

Реал Сосиедад досега одбиваше понуди за 24-годишниот фудбалер, но Арсенал сега е спремен да понуди 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед пронајде засилување во Интер, ќе понуди 40 милиони евра

Според пишувањето на островските медиуми, Манчестер Јунајтед почнал да работи на трансферо…