Дома Трансфер зона Арсенал во Португалија најде идеално засилување

Арсенал во Португалија најде идеално засилување


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Арсенал покажува сериозен интерес кон играчот за врска на Гимараеш, Ибрахима Бамба, пренесуваат португалските медиуми.

Бамба претставува алтернатива за „топџиите“ доколку не успеат да го договорат трансферот на Каиседо од Брајтон.

20-годишниот репрезентативец на Брегот на слоновата коска има откупна клаузула од 26 милиони фунти, што нема да претставува проблем за англискиот клуб.

Со оглед на фактот дека Брајтон денес ја одби понудата од 70 милиони фунти за Каиседо, „топџиите“ сега ќе се насочат кон Бамба.

Ќе се обидат да го договорат трансферот до крајот на преодниот рок бидејќи за Бамба силен интерес покажува и Бенфика.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …