Дома Фудбал Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч со Интер во Лигата на шампиони.

„Интер е тим кој се движи многу добро кога ја има топката. За нас ова е меч за престиж против голем клуб. Ќе играме за трите бода и за првото место во групата. Нашата идеја е да се подготвиме одлично за секој меч, а нашата цел е да играме во финалето од ЛШ“, изјави Анчелоти.

„Кога се зборува за Реал Мадрид очекувањата се најголеми, и поради тоа сме најдобриот клуб во светот. Што се однесува до Винисиус, привилегија е што игра за нас. Разликата од минатата година е што тој може да одлучи натпревар дури и кога не игра добро“, заклучи Италијанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…