Дома Фудбал Останато Анчелоти ги избра најдобрите 11 кои ги тренирал: Во тимот немаше место за Роналдо (ФОТО)

Анчелоти ги избра најдобрите 11 кои ги тренирал: Во тимот немаше место за Роналдо (ФОТО)

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти не пронајде место за Кристиано Роналдо во неговиот идеален тим.

Анчелоти (60) денес го води Евертон, а во кариерата водеше бројни ѕвезди бидејќи беше тренер на Милан, Челзи, Јувентус, ПСЖ, Реал Мадрид, Баерн и Наполи.

Сега Анчелоти го избра неговиот идеален тим, а интересно што го изостави Кристиано Роналдо кого го тренираше во Реал.

Можеби очекувано најголем број играч доаѓаат од Милан со кој доминираше во Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…