Дома Фудбал Англија Англиските навивачи знаат да бидат и добри гости – на вакво нешто од нив не сме навикнати (ВИДЕО)

Англиските навивачи знаат да бидат и добри гости – на вакво нешто од нив не сме навикнати (ВИДЕО)

0

Aнглиските навивачи се познати како незгодни на гостувањата, но со последното во Португалија од Лигата на Нации пријатно го изненадија фудбалскиот свет.

Веројатно добар дел од јавноста очекува навивачите да лудуваат и да остават неред зад себе, но овој пат тие си го исчистија сметот зад себе и покажаа дека знаат да бидат и добри гости.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…