Дома Македонски спорт Мак ракомет Алушовски: Отворивме лошо, а тоа што го направивме во финишот беше за респект

Алушовски: Отворивме лошо, а тоа што го направивме во финишот беше за респект

Вардар денес после серија од неколку порази во Лигата на шампионите дојде до триумф.

Победен во Скопје беше Елверум со 32:35. Клучните минути Вардар ги одигра во финишот кога од негатива 32:30 успеа да дојде до пресврт и победа.

“Честитам на Елверум за добрата борба и на моите играчи за победата. Имавме можеби подвеќе искуство во финишот. Отворивме лошо со 11 промашувања. Второто полувреме прикажавме голема борбеност, посебно во последните шест минути тоа што го направија моите момци е за респект. На Елверум му посакивам среќа во наредните натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Згаснува мундијалскиот сон: Висок пораз на ракометарките во Романија

Се надевавме дека можеме нешто да направиме, но сепак Романија е селекција од светскиот кр…