Дома Македонски спорт Мак ракомет Алушовски бесен на тајм-аут: Што е ова бе?! Што играте!? 🎥

Алушовски бесен на тајм-аут: Што е ова бе?! Што играте!? 🎥

Вардар вчера одигра лош натпревар и беше поразен во СЕХА лигата од Мотор.

Во еден тајм аут од овој меч при резултат 13:5 за противникот Стевче Алушовски беше лут на своите ракометари.

„Што е ова бе момци?! Што играте!? Гаџа, ти што играш таму? Која акција ја играш? Што од тоа се договоривме играш?“, бесно зборуваше Алушовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков продолжи да игра одлично во унгарскио…