Дома Топ вести Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Реал Мадрид, пишуваат шпанските медиуми.

Виртц може да игра во средниот ред, но и како крилен напаѓач и е еден од најбараните германски фудбалери.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Младиот плејмејкер има долгорочен договор во Леверкузен и ова лето е спремен да ги одбие сите понуди за да остане во германскиот клуб.

Реал Мадрид сака да ја победи големата конкуренција и уште од сега да постигне преддоговор со Германецот за следното лето.

Наводно „кралскиот“ клуб има договор со Чаби Алонсо да го преземе кормилото од 2025 година, а тој треба да дојде во „пакет“ со младата германска ѕвезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…