Дома Трансфер зона Аларм за премиерлигашите: Еден од најдобрите голмани во светот сака на Островот!

Аларм за премиерлигашите: Еден од најдобрите голмани во светот сака на Островот!

Голманот на Интер, Јан Облак во Атлетико прерасна во еден од најдобрите голмани во светот и привлече внимание на поголем број европски гиганти.

Атлетико подолг период се обидува да постигне договор со Икарди за продолжување на соработката, но работите не одат како што тие очекуваат.

Облак изминатото лето беше на искушение и добиваше понуди, но сепаклучи  одда остане. Но, сега со последната изјава ги исплаши „јорганџиите“ и сигурно го вклучи аларамот кај англиските клубови кои имаат намера да доведат голман.

„Минатото лето одлучив да останам во Атлетико. Имав можност, но не започнав преговори со ниту еден клуб. Одлучив да останам затоа што препознав добар проект. Сепак, ова е фудбал и работите се менуваат многу брзо. Сега сме јануари, многу брзо ќе дојде и јуни, работите можат да се сменат во еден ден. Морам да признаам дека Премиер лигата ми привлекува внимание. Би сакал еден ден од мојата кариера да бидам дел од тоа натпреварување“, изјави Обак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Марсело го напушта Реал Мадрид во јануари

Капитенот на Реал Мадрид, Марсело го известил раководството дека сака да го напушти клубот…