Дома Фудбал Репрезентации Ако ја елиминираме Италија во финалето повторно играме на гости!

Ако ја елиминираме Италија во финалето повторно играме на гости!

Полоши вести од Цирих кога е во прашање баражот за Мундијалот тешко дека можевме да добиеме.

Откако стана јасно дека во полуфиналето ќе играме против Италија, а во случај да се пласираме во финале ќе одиме на Турција и Португалија и вториот дел од ждрепката не не посака.

Првиот натпревар беше познато дека го играме на гости затоа што бевме меѓу неносителите, додека за финалето се влечеше ждрепка која сакаше финалето од нашиот турнир да се игра кај подобриот од вториот дуел, односно во Лисабон или Истанбул.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нови детали: Влаховиќ го избрал новиот клуб, трансферот можен уште овој месец!

Душан Влаховиќ утрово е во центарот на вниманието на италијанските медиуми. Српскиот напаѓ…