Дома Видео Ако сте пропуштиле: Пеналот кој трагичарот Де Геа долго ќе го памети (Видео)

Ако сте пропуштиле: Пеналот кој трагичарот Де Геа долго ќе го памети (Видео)

Манчестер Јунајтед не успеа да стигне до нов европски трофеј бидејќи во финалето на Лига Европа изгуби од Виљареал на пенали.

Регуларниот дел од натпреварот заврши со резултат 1:1. После продолженијата немаше промени па се пристапи кон изведување на пенали.

Голманите Рули и Де Геа не успеаа ништо да одбранат иако неколку пати беа блиску. На крајот се изведе дури 11 пенал серија, а подобар беше шпанскиот тим.

Последната серија ја изведоа голманите. Рули беше сигурен, а потоа Де Геа не се прослави со неговиот удар и колегата од другата страна го одбрани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Крстајиќ: Беше тешко да се игра пред оваа публика

Бугарија денес успеа да ја победи Македонија со 0:1 во Скопје и така да заврши како второп…