Дома Трансфер зона Административни проблеми ставија на „чекање“ нов трансфер на Јувентус

Административни проблеми ставија на „чекање“ нов трансфер на Јувентус

0

Tимот на Јувентус зад себе има одличен преоден рок.

„Старата дама“ успеа да доведе неколку одлични фудбаери, а секако најголемата ѕвезда е Кристиано Роналдо.

Јувентус успеа да постигне договор со третолигашот Лавала за трансфер на талентираниот напаѓач Бриџ Ндилу (18), но администрацијата направи проблеми при реализацијата на овој трансфер.

Постојат одредени административни проблем во комплетирањето на трансферот, Јувентус ќе се обиде да ги реши пред затварањето на преодниот рок на 18-ти август.


Следете го Sportski.mk и на


Младиот Французин важи за талентиран напаѓач и Јуве сака да се обезбеди за во иднина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…