Дома Топ вести Агуеро повторно ќе игра фудбал: Потпиша договор на еден месец!

Агуеро повторно ќе игра фудбал: Потпиша договор на еден месец!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Серхио Агуеро повторно ќе игра фудбал, а оваа информација доаѓа откако Аргентинецот минатата сезона принудно ја прекина кариерата поради проблеми со срцето.

Агуеро ќе настапи на 28 јануари за Барселона, но не таа од Шпанија, туку таа од Еквадор.

„Среќен сум и ќе се забавувам. Ги имав потребните прегледи, се чувствувам добро и веќе почнав да тренирам, па ќе можам да настапам“, кажа Агуеро.

Аргентинецот е осма ѕвезда која е повикана на „Жолтата ноќ“, а претходно играа Диего Форлан, Андреа Пирло, Кака, Дел Пјеро, Хавиер Маскерано и Карлос Тевез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…