Дома Трансфер зона Абрамович ќе го одврзе ќесето и ова лето: Позната и првата мета

Абрамович ќе го одврзе ќесето и ова лето: Позната и првата мета

Според најавите кои доаѓаат од Осторвот, Челзи ќе има голем буџет во летото кое следи.

Во минатото лето Челзи го одврза ќесето и потроши повеќе од 200 милиони фунти за да ги доведат Вернер, Хаверц, Зијеш и Чилвел. И покрај тие засилувања Челзи е далеку од борбата за титулата иако тимот изгледа подобро по доаѓањето на Томас Тухел.

Сега се шпекулира дека Абрамович на својот клуб на располагање ќе стави цели 260 милиони евра.

Наводно, прва желба е Ерлинг Халанд кој игра фантастично во Борусија Дортмунд и е мета на повеќе европски клубови.

Не е потврдено, но на големо се пишува дека Халанд во неговиот договор има откупна клазула од 75 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Вајналдум договорил трансфер во Интер?

Фудбалерот на Ливерпул Вајналдум на лето многу веројатно ќе го напушти Ливерпул. Според пи…