Дома Фудбал БРАЗИЛЦИТЕ ПОМИНАА, НО ГИ ОЧЕКУВА ПЕКОЛ! Познати сите двојки од четвртфиналето на Копа Америка: Закажан СПЕКТАКЛ!

Бразил чекаше до последниот судиски свиреж! По победата над Парагвај и ремито со Костарика, Бразилците ремизираа и со Колумбија 1:1 (1:1), а само еден гол ги делеше од испаѓање во главната фаза на Копа Америка.

Рафиња го доведе својот тим во водство во 12. минута, а потоа Давинсон Санчез погоди во 19. Сепак, голот беше поништен поради офсајд, но Данијел Муњоз успеа да израмни во самиот финиш на полувремето.

Франција без гол до полуфинале, таму ја чека разиграната Шпанија! ↓↓↓

Во вториот дел влегоа Переира, Ендрик, Даглас Луиз, но без успех и Бразилците останаа втори во групата зад Колумбија.

Во вториот меч, по ремито со Бразил, Костарика направи што можеше на мечот со Парагвај, победи со 2:1, но и требаше пораз на Бразил за да помине понатаму.

Сега ги имаме и комплетните парови од нокаут фазата на Копа Америка.