Дома Фудбал Останато Oфицијално: Тиери Анри има нов ангажман

Oфицијално: Тиери Анри има нов ангажман

Легендата на францускиот фудбал, Тиери Анри потпиша двегодишен договор со францускиот фудбалски сојуз.

Еден од најдобрите француски фудбалери на сите времиња, прославениот Анри е именуван за нов селектор на младата фудбалска репрезентација на Франција.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Капитенот на националнио така се враќа на тренерската работа откако претходно беше помошник во репрезентацијата на Белгија и го водеше Монако.

Во кариерата како играч Анри освои бројни трофеи, меѓу останатите и Светско првенство во 1998 година и Лига на шампиони во сезоната 2008/2009.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …