Дома Трансфер зона Oфицијално: Перишиќ е играч на Баерн Минхен

Oфицијално: Перишиќ е играч на Баерн Минхен

Иван Перишиќ е нов играч на Баерн!

Хрватскиот фудбалер пристигнува во Минхен на позајмица која Баварците ќе ја платат пет милиони евра со обврска за откуп следната година за 20 милиони евра.

Нико Ковач се најде во сериозни кадровски проблеми кога поради повреда пропадна трансферот на Сане кој требаше да изнесува 150 милиони евра. Сане се повреди на натпреварот од Комјунити Шилд против Ливерпул.

Тогаш како негова замена се појави Перишиќ на кого Конте не сметаше од првиот момент кога дојде во Милан. Во оваа зделка може да се каже дека двете страни го добија тоа што им требаше.

Не Перишиќ играњето во Германија не му е непознато затоа што во периодот од 2011 до 2015 настапуваше за Борусија Дортмунд и Волфсбург.

За Интер Перишиќ одигра 163 натпревари, постигна 40 и намести 37 голови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Големи промени во Баерн: Сигурно заминуваат петмина

После одличната сезона која за Баерн и уште не е завршена, германскиот шампион изгледа ќе …