Дома Трансфер зона Oфицијално: Лацио го доведе првото засилување, човекот – титула пристигнува во Рим!

Oфицијално: Лацио го доведе првото засилување, човекот – титула пристигнува во Рим!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Потпишан е договор на една година со опција истиот да биде продолжен.

Првото зимско засилување пристигна во Лацио. Римскиот клуб официјално потврди дека во клубот пристигнува Мартин Касерес. Ургувајскиот дефанзивец кој настапуваше за Верона потпиша договор на една година.

Касерес во Верона успеа да се врати во форма, па клубот од Бентегоди се надеваа дека Лацио ќе им го остави до крајот на сезоната на позајмица, но сепак на римјаните им е неопходен дефанзивец па во Рим ќе пристигне ведна.

Уругваецот во текот на кариерата освои навистина многу трофеи. Беше шампион на Европа, шампион на Јужна Америка со репрезентација, освои двојна круна во Шпанија и пет титули во низа во Серија А како фудбалер на Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…