Дома Фудбал Англија Oфицијално: Вејн Руни се врати во Англија

Oфицијално: Вејн Руни се врати во Англија

Toa што се најавуваше сега е и официјално потврдено, Вејн Руни е нов тренер на Бирмингем.

Пред само неколку дена Руни го напушти Ди-Си Јунајтед од МЛС лигата, а сега пронајде негов нов ангажман како тренер. Англиската легенда ќе биде предводник на тимот на Бирмингем.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„ФК Бирмингем може да соопшти дека Вејн Руни ќе биде нов тренер на првиот тим, тој потпиша договор на три ипол години“, објави англискиот клуб.

Главната цел на Руни ќе биде да го врати Бирмингем во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …