Дома Трансфер зона Oфицијално: Ветеранот Валери Божинов има нов клуб

Oфицијално: Ветеранот Валери Божинов има нов клуб

Бугарскиот ветеран Валери Божинов има нов клуб во неговата кариера.

За Божинов ова е 20-ти пат да го промени клубот низ кариерата, а трет пат се враќа во редовите на Левски. По епизодата во Пескара Божинов реши да се врати во Софија.

Финансиските детали од трансферот не се познати. Божинов неодамна изјави дека и бесплатно би играл за Левски за да му помогне.

Левски се соочува со проблеми во овој период, па помошта од еден искусен како што е Божинов сигурно им е добредојдена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…