Дома Топ вести Oфицијално: Бразилското чудо од дете потпиша за Реал!

Oфицијално: Бразилското чудо од дете потпиша за Реал!

Реал Мадрид и официјално го купи 17 годишниот Бразилец, Реинер Жесус од Фламенго за сума од 35 милиони евра.

Овој трансфер се најавуваше неколку недели потврди и на крајот информациите дека се чека да наполни 18 години се покажаа како точни бидејќи овој фудбалер вчера стана полнолетен. Такво нешто се чекаше за да се олесни трансферот.

Реинер потпиша договор со Реал до 2026 година и на новиот тим ќе му се приклучи во наредните денови.

Трансферот на Раинер практично значи дека Реал продолжува да ги собира најголемите бразилски таленти со оглед на тоа што претходно ги доведе Жуниор, Родриго и Милитао.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…