Дома Трансфер зона Oфицијално: Баерн го потврди првото летно засилување!

Oфицијално: Баерн го потврди првото летно засилување!

Шампионот на Германија, Баерн Минхен го потврди најавениот трансфер на Мазрауи.

Десниот бек на Ајакс ќе дојде во Минхен пристигнува како слободен играч по истекот на договорот со холандскиот шампион на крајот на јуни.

24-годишниот Мазрауи целата своја кариера ја помина во Ајакс откако како осумгодишник дојде во клубот од Амстердам. Мароканецот со Ајакс освои три титули на Холандија, а од претходно беше познато дека кариерата ќе ја продолжи во Минхен.

Така тренерот на Баерн, Џулијан Нагелсман ќе добие уште една опција на десната крилна позиција и достојна замена за Французинот Паварр, кого често го користи како стопер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нејмар доби повик од Премиер лигата: Дојди, те чека „десетката“!

Во последниот период многу се пишува иднината на Нејмар, наводно ПСЖ сака да се откаже од …