Дома Фудбал Останато Oткриено зошто Фелипе Мело сакаше да се тепа со Грилиш 🎥

Oткриено зошто Фелипе Мело сакаше да се тепа со Грилиш 🎥

Бразилскиот фудбалер Фелипе Мело по вчерашното Светско клупско првенство ги загуби нервите и сакаше да се пресмета со Џек Грилиш и Кајл Вокер.

Коментар за целата ситуација даде и фудбалерот на Флуминенсе, Ариас кој откри зошто неговиот соиграч реагирал така.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Грилиш не е добар човек. Сите го слушнавме како после 4:0 на секој негов допир со топката извикуваше „оле“. Ни се смееше во лице, тоа е навистина срамно од него и затоа реагиравме така“, изјави Ариас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…