Дома Македонски спорт Мак ракомет Oбјавен распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите

Oбјавен распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите

Денес ЕХФ го потврди распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите.

Според предложениот план на ЕХФ во првите четири кола, Вардар1961 трипати ќе биде домаќин. По гостувањето во Норвешка кај Елверум, на 15 или 16 септември следуваат три домашни натпревари, со Мешков Брест, со Алборг и со Монпелје.

РАСПОРЕД НА ВАРДАР ВО ГРУПНАТА ФАЗА ОД ЛШ

1 коло, 15/16.09, Елверум – Вардар

2 коло, 22/23.09, Вардар – Мешков Брест

3 коло, 29/30.09, Вардар – Алборг

4 коло, 13/14.10, Вардар – Монпелје

5 коло, 20/21.10, Алборг – Вардар

6 коло, 27/28.10, Вардар – Кил

7 коло, 17/18.11, ПИК Сегед – Вардар

8 коло, 24/25.11, Вардар – ПИК Сегед

9 коло, 01/02.12, Кил – Вардар

10 коло, 08/09.12, Загреб – Вардар

11 коло, 16/17.02, Монпелје – Вардар

12 коло, 23/24.02, Вардар – Загреб

13 коло, 02/03.03, Мешков Брест – Вардар

14 коло, 09/10.03, Вардар – Елверум

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио. Свечената церемонија беше без гле…