Дома Трансфер зона Moта одлучил: Јувентус ја одреди цената за Киеза

Moта одлучил: Јувентус ја одреди цената за Киеза

Новиот тренер на Јувентус, Тиаго Мота oдлучил да направи промени во тимот па така најверојатно ќе си замине и Федерико Киеза.

Според последните информации кои ги објави италијанскиот инсајдер, Фабрицио Романо. Киеза не е во плановите на Мота и може да си замине за сума од 25 милиони евра. Киеза има договор со Јувентус уште една сезона, па затоа и сумата не е голема.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во ваква ситуација сигурно дека ќе се појават повеќе клубови кои ќе бидат заинтересирани да го доведат Италијанецот.

Киеза во Јувентус е од 2020 година и во тој период на 131 натпревар постигна 32 гола и подели 23 асистенции. Во минатата сезона на 37 натпревари постигна десет гола и запиша три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…