Дома Видео Maнгупскиот сервис од под нога со кој Калин Ивановски го заврши мечот со Пачеко 🎥

Maнгупскиот сервис од под нога со кој Калин Ивановски го заврши мечот со Пачеко 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Македонскиот тенисер Калин Ивановски денес експресно го победи Мексиканецот Пачеко Мендез кој беше 11. носител на турнирот ма јуниорскиот Вимблдон. (6:1, 6:2).

Посебно внимание привлече начинот на кој Ивановски го заврши мечот, а тоа беше со мангупски сервис од под нога.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јани Атанасов имаше одлично деби за Краковија 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Репрезентативецот на Македонија Јани Атанасо…