Дома Фудбал Останато Mурињо ги избра најдобрите 11 кои ги тренирал (ФОТО)

Mурињо ги избра најдобрите 11 кои ги тренирал (ФОТО)

Жозе Мурињо во текот на богатата кариера освои се што можеше да се освои.

Португалскиот стратег правеше чуда со Порто, а потоа ги водеше Челзи, Интер, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и сега Тотенхем…

Мурињо во кариерата соработуваше со голем број фантастични фудбалери, а во разговор за шпански „АС“ го избра својот идеален тим.

Секако, изостанаа и некои навистина големи имиња како Ибрахимовиќ, Снајдер, Погба…Но, така е кога Португалецот имаше навистина огромен избор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Избран голот на сезоната во Премиер лигата: Имаше ли воопшто дилеми? 🎥

Имаше ли воопшто дилеми кој ќе биде избран за гол на сезоната во Премиер лигата? Навивачит…