Дома Трансфер зона Eден од најталентираните фудбалери на Ајакс на мета на Баерн

Eден од најталентираните фудбалери на Ајакс на мета на Баерн


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Медиумите најавуваат дека Баерн Минхен ќе се обиде да го засили средниот ред со оглед на тоа дека договорот на Корентин Толисо истекува на крајот на сезоната и засега не е јасно дали соработката ќе биде продолжена.

Првите информации се дека голема желба на Баерн е играчот на Ајакс, Рајан Гравенберх. Низ германските медиуми може да се прочита дека овој фудбалер бил главна тема на разговор на состанокот помеѓу Оливер Кан и агентот на фудбалерот Мино Раиола.

Во овој момент нема информации за конкретна понуда, а цената на трансфер пазарот на младиот Холанѓанец е околу 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …