Дома Трансфер зона Aртета донел одлука за Обамејанг: Може да замине, но не под оваа цена

Aртета донел одлука за Обамејанг: Може да замине, но не под оваа цена

Пјер Емерик Обамејанг ќе влезе во последната година од договорот со Арсенал според кој заработува 180.000 евра неделно.

Управата на Арсенал пред него стави нов договор, но засега капитенот на Арсенал одбива да ја продолжи соработката.

Артета Габонецот нема да го продаде по секоја цена дури и тоа да значи дека ќе си замине како слободен играч на крајот на наредната сезона.

Барселона минатиот јануари се обидуваше да го купи Обамејанг, но од Арсенал бараа 50 милиони евра и така успеаа да го задржат својот капитен.

Сепак, сега доколку некој не понуди повеќе од 20 милиони евра обамејанг ќе остане во Арсенал и ако не го продолжи договорот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Неапол на нозе: Пристигна Кутињо!

Италијанските медиуми пренесуваат дека Филипе Кутињо денес пристигнал во Неапол и бил виде…