Дома Македонски спорт Aлиоски е најдобриот играч на Ал-Ахли во првиот дел од сезоната

Aлиоски е најдобриот играч на Ал-Ахли во првиот дел од сезоната

Репрезентативецот на Македонија, Езгјан Алиоски и со игрите на теренот потврди дека е најголемо засилување за Ал-Ахли.

Статистички гледано Џани е најдобриот играч на клубот од Саудиска Арабија во првиот дел од сезоната. Сепак, не е сигурно дека ќе го носи дресот на Ал-Ахли и во продолжение од сезоната.

Веќе некое време се пишува за интерес за Алиоски од Верона, се споменува дури и можно враќање во Лидс како и уште неколку клубови.

Алиоски од почетокот на сезоната играше на 14 од 15 натпревари за Ал-Ахли кој се наоѓа на 13. место на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…