Дома Трансфер зона Aгентот на Савиќ објасни зошто Сергеј не се појавил утрово на прегледи

Aгентот на Савиќ објасни зошто Сергеј не се појавил утрово на прегледи

savic

Многумина се сомневаат дека ова е потег со цел да го убеди Перез да му ја спушти цената…

Сергеј Милинковиќ Савиќ крена голема прашина на Апенините откако денес не се појави на редовните медицински прегледи во Лацио.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Веднаш започнаа шпекулации за потенцијален трансфер на српскиот репрезентативец. Неговиот менаџер Матеја Кежман, сега во јавноста ја откри причината за непојавувањето на Сергај иако многумина се сомневаат во вистинитоста на неговата изјава.

„Сергеј го пропушти летото поради големиот метеж во собраќајот во Белград“, изјави Кежман за „Калчомеркато“.

„Тој ќе започне да тренира со тимот, а прегледите ќе ги направи утре наутро. Ова не е никаков обид да се продаде, нема никакви проблеми помеѓу мене, клубот и Сергеј“, заклучи Кежман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…