Дома Фудбал Останато Дежа ву: Вилијан вчера го ископира ремек делото против истиот тим од 2015 година (ВИДЕО)

Тимот на Челзи вчера во рамките од Лигата на Европа го победи Динамо Киев со резултат 3:0 и така си создаде одлична предност пред реваншот на гостински терен.

Челзи до водство стигна во 17-тата минута преку Педро.

Во второто полувреме, во 65-тата минута се случи една интересна ситуација. Имено, Вилијан изведе копија на ремек-делото кое го постигна против истиот тим во 2015 година.

Тогаш таа 2015 година Челзи и Динамо играа во Лигата на шампионите, а Бразилецот постигна фантастичен гол од слободен удар. Вчеравечер од слична позиција постигна скоро ист погодок.

Во финишот од натпреварот победата на Челзи ја потврди Хадсон Одои.