Дома Останати 14 годишно момче во ФИФА 21 има скор 210:0 🎥

14 годишно момче во ФИФА 21 има скор 210:0 🎥

14 годишниот Андреас Вејрганг едноставно е непобедлив во ФИФА 21.

Ова момче доминира во „Ултимејт Тим“ и до сега запиша 210 победи без ниту еден пораз. За викендот е спремен да победи уште на 30 натпревари за да постави нови стандарди.

Вејрганг веќе има професионален договор со Е-спорт тимот на Лајпциг меѓутоа бидејќи се уште нема 16 години не може да се натпреварува на турнирите. Меѓутоа во најпопуларното натпреварување „Ултимејт Тим“ во кое се купуваат и продаваат карти за играчите и се прават сопствени екипи има неверојатен скор од 210:0.

,

Секој викенд буквално ја разбива конкуренцијата и до сега никој ништо не му може. За два месеци заработи околу 10 илјади евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Ваков Конор не би издржал ни една рунда со Кабиб“

Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Порие на УФЦ 257 евентот во Абу Даби. Ирската ѕвезд…