Дома Фудбал Лига на шампиони Шкендија го мина и Хелсинки и пред себе го има третото коло од квалификациите

Шкендија го мина и Хелсинки и пред себе го има третото коло од квалификациите

Тетовска Шкендија ремизирајќи на денешниот меч на гостувањето кај Хелсинки (1:1) успеа да се пласира во следната фаза од квалификациите од ЛЕ.

Во реваншот, Хелсинки успеа да го отвори резултатот по автоголот на Радески.

По неколкуте шанси во второто полувреме, Шкендија преку Человиќ во 71. минута успеа да израмни и така го постави конечниот пласман на мечот.

Тетовчани во следното коло ќе се соочар против победникот од дуелот помеѓу Катаи и Норчепинг. Првиот дуел Шкендија ќе го одигра на гости, а реваншот на домашен терен.