Дома Видео Слабата страна на пикерот на Конго: Додека тој се врати примија гол 🎥

Слабата страна на пикерот на Конго: Додека тој се врати примија гол 🎥

Своите „пет“ минути слава ги дочека Готие Мвумби Тиери, репрезентативецот на Конго во ракомет.

Мвумби вниманието на себе го привлече поради физичкиот изглед и вишокот килограми за еден спортист.

Тој на натпреварот помеѓу Аргентина и Конго успеа да постигне четири гола за 11 минути и поради неговата висина и тежина изгледаше прилично доминантно.

Меѓутоа евидентно е дека брзината му е слаба страна што е и нормално во неговата ситуација. Во еден напад додека тој се врати назад Аргентинците постигнаа гол.