Дома Фудбал Симеоне и Атлетико се „сопнаа“ против фенерџијата (ВИДЕО)

Симеоне и Атлетико се „сопнаа“ против фенерџијата (ВИДЕО)

Еспањол и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите во денешниот натпревар од 26. коло од шпанската Ла Лига одигрувајќи 1:1.

Домаќините подобро влегоа во натпреварот и стигнаа до водство. Се играше 24. минута кога Стефан Савиќ ја погоди сопствената мрежа. Тоа беше и конечниот резултат во првото полувреме.

На самиот почеток во продолжение гостите стигнаа до изедначување. Саул погоди во 47. минута.

Тогаш изгледаше дека „јорганџиите“ ќе стигнат до цел плен, но сепак не успеаа да го загрозат голот на домаќинот и до крајот остана 1:1.

Атлетико после ова реми остана на 4. позиција со 44 освоени бодови, додека Еспањол е последен со само 20.