Дома Фудбал Останато Роналдо се јавил на соиграч на Јувентус да ја оправда својата постапка?

Роналдо се јавил на соиграч на Јувентус да ја оправда својата постапка?

Португалецот не постапи како што му доликува – шампионски.

Јувентус изминатиот викенд со минимален резултат од 1:0 дојде до победа над Милан. Кристијано Роналдо беше заменет на почетокот на второт полувреме.

Роналдо ниту крајот на натпреварот не го дочека на стадионот бидејќи го напуштил 3 минути пред последниот знак на судијата. Агресивната реакција поради измената и бегството од стадионот беа доволни аргументи за италијанските медиуми да го започнат случајот „Роналдо“ во Торино.

Сепак, во торинскиот клуб размислуваат на друг начин и потегот на Роналдо веќе го ставија под тепих и сето тоа што се случи во неделата.

Доза на одговорност и чувството на вина го сфати и Роналдо кој во понеделникот му се јавил на капитенот Киелини и му објаснил што се случуло.

Прераното заминување од Алианц стадионот Роналдо го оправдал со тоа што му се извинил на Киелини поради неговите постапки. Кажал дека се чуствувал исфрустрирано и дека не бил 100% спремен за натпреварот.

По завршувањето на репрезентативната пауза, повеќекратниот освојувач на Златната топка планира да се извини на сите останати соиграчи.

Во меѓувреме со Роналдо ќе разговараат и Павел Недвед и Фабио Паратичи и ќе му дадат до знаење дека Јувентус веќе нема да толерира слични испади.