Дома Останати Џошуа доби нов противник: Бугарски боксер го напаѓа светскиот трон!

Џошуа доби нов противник: Бугарски боксер го напаѓа светскиот трон!

Ентони Џошуа ќе го брани појасот во тешка категорија против бугарскиот боксер Кубрат Пулев.

Бугарскиот боксер објави дека оваа година во мај ќе се бори против Џошуа. Борбата ќе биде одржана во Инстанбул на стадионот на Бешикташ.

Засега оваа вест ја објавија бугарските медиуми и се чека потврда од кампот на светскиот шампион, меѓутоа не би требало да има промени затоа што Пулев ја објави на социјалните мрежи.

Пулев во кариерата има 29 борби. Само една изгуби и тоа во 2014 година од Владимир Кличко. Ќе видиме што ќе направи против Џошуа, но нема дилеми дека Британецот е апсолутен фаворит.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Шарапова му кажа збогум на тенисот

Марија Шарапова реши да ја заврши тениската кариера, поради хронична повреда на рамото оди…